Žákovské soutěže a liga mladšího dorostu byly rozlosovány

Žákovské soutěže a liga mladšího dorostu byly rozlosovány

V nové sezoně 2017/2018 řídí ČSLH Vysočina znovu Ligu starších žáků B (sk.14), Ligu mladších žáků D (sk. 14), nově Ligu mladších žáků D (sk. 21) a jednu skupinu Ligy mladšího dorostu. Formát nejmladší mládežnické kategorie se mění, nově ji namísto 42 týmů hraje v celém Česku 80 mančaftů, rozdělených územně do 10 skupin. ČSLH Vysočina řídí skupinu G, která má sedm  účastníků. Nově je soutěž nazývána Regionální ligou mladšího dorostu.

ČSLH Vysočina znovu řídí Ligu starších žáků B a Ligu mladších žáků D (pojmenovaných jako skupina 14), nově řídí i Ligu mladších žáků D (sk. 21), která má oproti "klasické" skupině D jiné účastníky.

V Lize starších žáků B a Lize mladších žáků D (sk.14) nastupují:
HC Dukla Jihlava
BK Havlíčkův Brod
HC Chotěboř (pouze starší žáci)
SK Horácká Slavia Třebíč
SKLH Žďár nad Sázavou
HC Ledeč nad Sáazvou
HHK Velké Meziříčí
HC Lední medvědi Pelhřimov

V Lize mladších žáků D (sk. 21) nastupují:
HCM Warrior Brno
SKLH Žár nad Sázavou
HC Moravské Budějovice 2005
HC Orli Znojmo
HC Technika Brno
HC Dukla Jihlava "B"
TJ Jiskra Humpolec
BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem
HC Světlá nad Sázavou
TJ Náměšť nad Oslavou

Liga starších žáků B a Liga mladších žáků D (sk. 14) bude hrána dvoubodovým systémem čtyřkolově každý s každým. Liga mladších žáků D (sk. 21) bude hrána při dvoubodovém systému v první fázi dvoukolově každý s každým, poté budou týmy rozděleny územně do dvou skupin po pěti, kde sehrají znovu dvoukolově další zápasy - celkem 28 kol.

Liga mladšího dorostu nově

Novinky pro nadcházející sezonu hlásí Liga mladšího dorostu. ČSLH Vysočina řídil loni skupinu Střed. Nynmí se počet účastníků celé ligy zvyšuje ze 42 na 80, týmy budou rozděleny do 10 skupin, pro Vysočinu (sk. G) to znamená, že bude řídit soutěž o sedmi týmech. Nově se soutěž jmenuje Regionální liga mladšího dorostu.

Účastníci regionální ligy mladšího dorostu (sk.G):
HC Dukla Jihlava "B"
HC Dynamo Pardubice "B"
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Tábor
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
HC Lední medvědi Pelhřimov
HC Rytíři Vlašim

Všechny tyto soutěže již byly rozlosovány. Zápasy svých týmů najdete v systému Hosys. Minohokeje budou nalosovány později.

Autor: Zdeněk Drla