Turnaj výběrů VTM ovládli v Jihlavě mladí hokejisté Východu

Stovka talentovaných hokejistů ročníku narození 2002 a 2003 se v neděli 9. dubna představila na Horáckém zimním stadionu na druhém Turnaji výběrů VTM v kategorii U14 a U15. V obou kategoriích se z prvenství radovali reprezentanti Východu, tedy týmy složené z hráčů z Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje.

Turnaj výběrů VTM kategorie U14 (2003)

Výběr VTM Západ - Výběr VTM Střed 0:2
Branky a nahrávky: 13. Krupička (Menšík, Chvátal), 33. Kloz (Rauš).
Rozhodčí: Suchý - Čurilla, Polák. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:14. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1. Průběh utkání: 0:2.

Výběr VTM Východ -Výběr VTM Západ 3:2
Branky a nahrávky: 17. Krejsa (Kotásek), 18. Kotásek, 20. Szturc (Moškoř, Ramik) - 34. Soukup (Šedivý, Böhm), 40. Soukup (Gajda, Hladík).
Rozhodčí: Ryšavý A. - Mejzlík, Mareček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:27. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:2. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Výběr VTM Střed - Výběr VTM Východ 4:6
Branky a nahrávky: 6. Menšík (Kašpar, Krupička), 25. Václavík (Kloz), 26. Mácha (Menšík, Chvátal), 38. Putz (Kašpar) - 10. Ramik, 21. Kotásek (Moškoř), 24. Moškoř (Ramik), 32. Kotásek (Kyselý), 34. Kotásek (Krejsa), 39. Svozil (Krejsa).
Rozhodčí: Ryšavý A. - Mejzlík, Mareček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 23:39. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:3. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6.

Výběr VTM U14 Západ: Klika Lukáš, Krátký Čeněk - Böhm Martin, Ticháček Jiří, Němec Štěpán, Hladík Jakub, Hohl Patrik, Šedivý Jakub - Sojka Adam, Steinbrücker Milan, Soukup Dominik, Slavík Marek, Korčák Matěj, Gajda Petr, Svoboda Tadeáš, Šťovíček Jáchym, Skuhrovec David

Výběr VTM U14 Střed: Tichý Jakub, Král Daniel - Bucek Tomáš, Chvátal Marek, Moravec David, Vojtěch Jakub, Adam Matyáš - Rauš Adam, Budina Matyáš, Menšík Matouš, Krupička Jan, Mácha Adam, Václavík Tomáš, Kloz Matěj, Kašpar David, Putz David

Výběr VTM U14 Východ: Slíž Marek, Lidák Martin - Smolka René, Prčík Petr, Svozil Stanislav, Kyselý Denis, Hrůzek Filip, Fajmon Patrik, Szturc Gabriel, Kotásek Alex, Ramik Michal, Moškoř Jan, Krejsa Josef, Masař Jakub, Kos Jakub, Kučera Jan, Vyroubal Tomáš

Turnaj výběrů VTM kategorie U15 (2002):

Výběr VTM Západ - Výběr VTM Střed 4:0
Branky a nahrávky: 8. Pray (Jiruš), 20. Simon (Myšák, 38. Urban (Myšák), 38. Urban (Simon, Zajíček).
Rozhodčí: Ryšavý V. - Šťastná, Havelka O. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:38. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Průběh utkání: 0:4.

Výběr VTM Východ - Výběr VTM Západ 7:1
Branky a nahrávky: 1. Meluzín (Mikulík), 26. Bachánek (Geidl, Plánka), 27. Holemý (Talafa, Pastor), 31. Konečný (Matěj), 41. Geidl (Mácha), 41. Meluzín (Handl), Geidl (Handl) - 15. Myšák (Urban).
Rozhodčí: Ryšavý V. - Čurilla, Šťastná. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:20. Třetiny: 1:1, 2:0, 4:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Výběr VTM Střed - Výběr VTM Východ 3:2
Branky a nahrávky: 8. Chlubna (Kaštánek, Krutil), 11. Lašák (Čermák), 41. Kaštánek (Krutil) - 14. Bachánek (Mikulík, Holemý), Konečný (Handl, Mikulík).
Rozhodčí: Kotlík - Havelka O., Čurilla. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:22. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Výběr VTM U15 Západ: Čajan Pavel, Krinwald Roman - Staněk Filip, Funk Ladislav, Pechr Daniel, Hampl Jan - Myšák Jan, Urban Tomáš, Simon Michal, Zajíček Jakub, Pray Wiliam, Limanovský Prokop, Jiruš Vojtěch, Strnad Vojtěch, Korčmaroš Jan

Výběr VTM U15 Střed: Krejčí Filip, Vácha Štěpán - Kaštánek Vít, Vacík Dominik, Krutil Michael, Matula David, Čapka Adam, Naar Jakub - Klimo Michal, Chlubna Tomáš, Čermák Patrik, Lašák Jan, Rouha Michal, Vacík Patrik, Hledík Daniel, Janda Martin, Kopic Marek

Výběr VTM U15 Východ: Lekeš Ivo, Švancara Patrik - Mikulík Matěj, Holemý Jan, Plánka Filip, Sedláček Jan, Koubek Dominik, Talafa Tadeáš - Meluzín Erik, Geidl Nico, Handl Dan, Konečný Jakub, Pastor David, Mácha Joshua, Matěj Pavel, Luža Dominik, Bachánek Adam

Nominace hráčů do jednotlivých výběrů:
Výběr Západ: Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Středočeský kraj
Výběr Střed: Hlavní město Praha, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Jihočeský kraj, Kraj Vysočina
Výběr Východ: Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Jihomoravský kraj

Autor: Zdeněk Drla