Regionální soutěže juniorů, dorostu a žáků na Vysočině byly rozlosovány

Regionální soutěže juniorů, dorostu a žáků na Vysočině byly rozlosovány

V nadcházející sezoně 2018/2019 bude Sportovně-technická komise (STK) Krajského svazu ledního hokeje na Vysočině řídit Regionální ligu juniorů (sk. H i následnou nadstavbu), Regionální ligu dorostu (sk. I i následnou nadstavbu), Ligu starších žáků B (sk. 15), Ligu mladších žáků D (sk. 15 a sk. 25), Krajskou ligu přípravek a turnaje v minihokeji. Soutěže juniorů, dorostu a starších a mladších žáků už byly rozlosovány – termíny utkání najdete v systému HOSYs.

Autor: Zdeněk Drla

Po skončení minulé sezony došlo k úpravě mládežnických kategorií. Nově se budou dělit pouze na dorost a juniory. Extraligové soutěže řídí přímo Český svaz ledního hokeje (nově Český hokej), druhé nejvyšší soutěže pak územně krajské svazy. Vysočina tak bude mít „pod palcem“ skupinu H Regionální ligy juniorů a skupinu I Regionální ligy dorostu.

Regionální liga juniorů (sk. H)

Do Regionální ligy juniorů zasáhne celkem 84 týmů. Ty jsou územně rozděleny do 14 skupin (13 skupin po šesti, 1 po pěti). Po odehrání základní části (každý s každým) budou nejlépe postavené týmy seřazeny opět územně do čtyřech nadstavbových skupin po osmi, kde odehrají čtyřkolově dalších 28 zápasů. Vítězové nadstaveb pak postoupí do třetí fáze soutěže, kde se utkají o právo účasti v Extralize juniorů. Tam postoupí dva nejlepší.

STK KSLH Vysočina řídí v nadcházející sezoně Regionální ligu juniorů, skupinu H. V ní se představí Horácká Slavia Třebíč, Žďár nad Sázavou B, Lední medvědi Pelhřimov, Jindřichův Hradec, Velké Meziříčí a Vlašim.

Soutěž začíná 9. září, základní část končí po deseti odehraných klech 21. října, pak následují nadstavby. A to buď již zmíněné nadstavbové skupiny o postup nebo o umístění. Těch bude pět.

V Regionální lize juniorů se hraje s maximálně 18 hráči v poli, v soutěži startují hráči ročníku narození 2002, 2001 a 2000 plus je možné využít na výjimku dva hráče do pole a jednoho brankáře ročníku narození 1999.

Regionální liga dorostu (sk. I)

Proměnou prošla po reorganizaci soutěží i Regionální liga dorostu. V ní se představí celkem 79 týmů, které budou rozděleny územně do 14 skupin (9 skupin po šesti, 5 po pěti).

Po odehrání základní skupiny (na Vysočině je to skupina I), kde se týmy utkají dvoukolově každý s každým, následují totožné nadstavbové skupiny jako v případě Regionální ligy dorostu.

Na Vysočině se do Regionální ligy dorostu zapojily týmy: Dukla Jihlava B, Horácká Slavia Třebíč, Ledeč nad Sázavou, Chotěboř a Lední medvědi Pelhřimov. Soutěž začíná v sobotu 8. září, základní skupina končí 21. října.

V Regionální lize dorostu nastupují hráči ročníku narození 2004 a 2003. Do zápasu může zasáhnout 18 hráčů do pole plus dva brankáři.

Liga starších žáků B, Liga mladších žáků D (sk. 15)

STK KSLH Vysočina bude v nadcházející sezoně řídit i žákovské soutěže. Liga mladších žáků D (hráči ročníku narození 2007 a 2008) a Liga starších žáků B (hráči ročníku narození 2005 a 2006) se bude hrát vždy v jeden den formou dvojutkání, začínají mladší žáci, po nich následuje utkání starších žáků.

Na Vysočině se do těchto soutěží přihlásilo devět týmů.
Dukla Jihlava
Havlíčkův Brod
Horácká Slavia Třebíč
Žďár nad Sázavou
Bystřice nad Pernštejnem
Ledeč nad Sázavou
Lední medvědi Pelhřimov
Velké Meziříčí
Náměšť nad Oslavou/Světlá nad Sázavou

Náměšť a Světlá budou soutěže hrát společně, přičemž polovina domácích zápasů bude po dohodě obou klubů odehrána v Náměšti nad Oslavou, druhá polovina ve Světlé nad Sázavou.

Liga mladších žáků a Liga starších žáků (sk. 15) startuje 15. září, všechny týmy odehrají tříkolově (27 kol) každý s každým 24 zápasů, přičemž vzhledem k lichému počtu účastníků má v každém kole vždy jeden tým volno. Soutěže končí posledním kolem 23. března 2019.

Liga mladších žáků D (sk. 25)

Na Vysočině roste počet klubů s malými hokejisty, případně klubům, které mají své žákovské týmy přihlášeny v soutěžích přebývá hráčů. Proto byla i pro nadcházející sezonu založena Liga mladších žáků D (sk. 25). Loni ji hrála Vysočina společně s jižní Moravou, nyní jsou v ní čistě týmy z Vysočiny.

Na malé hokejisty z šesti klubů čeká v této vysočinské skupině porce 30 zápasů (hraje se pětikolově každý s každým).

Do soutěže se přihlásily tyto kluby:
Jiskra Humpolec
SK Telč
Moravské Budějovice
Pumy Pelhřimov
Ice Dragons Telč
Velká Bíteš

Soutěž začíná 15. září a končí 23. března 2019.

Všechny soutěže zmíněné v tomto článku již byly rozlosovány. Program zápasů najdete v systému HOSYs. Krajská liga přípravek a minihokeje budou rozlosovány později.