Hokejisté Vysočiny mají zlato z olympiády dětí a mládeže. Finále rozhodl Menšík

Hokejisté Vysočiny mají zlato z olympiády dětí a mládeže. Finále rozhodl Menšík

Před čtyřmi lety slavili prvenství na domácí půdě, teď jsou znovu zlatí! Hokejisté Kraje Vysočina vyhráli turnaj Olympiády dětí a mládeže, neskutečné drama s Moravskoslezským krajem rozsekl na choceňském stadionu ve třetí minutě prodloužení kapitán Matouš Menšík. Bronz putuje do Královéhradeckého kraje.

Autor: Martin Voltr (www.hokej.cz)

Jak se často mluví o důležitosti prvního gólu, ve finálové bitvě nic takového neplatilo. V základní hrací době se totiž oba týmy vystřídaly ve vedení rovnou čtyřikrát! V celkovém součtu měl Moravskoslezský kraj střeleckou převahu 40:26, zaplněný zimák ale sledoval parádní a vyrovnanou bitvu.

Borci na obou stranách už absolvovali neuvěřitelný osmý zápas ve čtyřech dnech, tradičně se navíc finále hrálo na kompletních třikrát 20 minut. Ani to však nestačilo, rozhodnout muselo až prodloužení. Osud zápasu vzal na sebe kapitán Vysočiny Matouš Menšík, jehož střela od modré čáry v čase 62:27 zapadla přesně do růžku branky.

Bronzové medaile předtím vybojovali hokejisté Královéhradeckého kraje, kteří porazili Plzeňský kraj 3:1. Z rukou šéftrenéra ČSLH Slavomíra Lenera obdrželi individuální ceny pro nejlepší hráče turnaje brankář Vysočiny Daniel Král, obránce Olomouckého kraje Stanislav Svozil a útočník Královéhradeckého kraje Šimon Marha.

Finále Olympiády dětí a mládeže:

Moravskoslezský kraj – Kraj Vysočina 4:5 po prodloužení (1:0, 2:3, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Kubík (Krejsa), 34. Schauer, 35. Przybyla, 52. Brada (Bystroň) – 25. Chvátal (Putz), 30. Menšík (Putz), 36. Putz (Dáňa), 48. Dáňa (Putz), 63. Menšík (Dáňa).
Rozhodčí: Barek, Pilný – Kis, Špringl.
Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 40:26 (12:5, 13:9, 13:9 – 2:3).

Soupiska Kraje Vysočina na ZODM:

Maláč, Sapík, Moravec, Adam, Vranka, Broža, Chvátal, Menšík, Polodna, Kravec, Zdarsa, Pavelec, Jungwirth, Pigl (všichni HC Dukla Jihlava), Král, Zych, Rauš, Dymák, Dáňa, Juřica (všichni BK Havlíčkův Brod), Macek, Putz (oba SKLH Žďár nad Sázavou)

Trenéři:  Jakub Venc, Jiří Jungwirth 

Vedoucí mužstva: Luděk Rauš