Články

Jihlava hostila první turnaj výběrů projektu VTM

První Turnaj výběrů projektu VTM (Výchova talentované mládeže) proběhl v předvánočním čase na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Na Vysočinu se sjeli vybraní mladí hokejisté z celé republiky v kategorii U14 a U15, kteří byli územně rozděleni dle klubové přílušnosti do výběrů Západ, Střed a Východ. Vítězem turnaje v kategorii do 14 let se stali hráči výběru Východu, když o svém triumfu rozhodli až v samostatných nájezdech v duelu se Středem, prvenství v o rok starší kategorii brali "domácí" hokejisté z výběru Střed.

Zápasy talentovaných hráčů očima rodičů. VTM v Českých Budějovicích

Projekt VTM jede i v letošní sezoně na plné obrátky. Nejlepší hráči z krajů i letos dostávají šanci poměřit se mezi sebou, získávají tedy šanci prověřit svoje schopnosti a dovednosti v kvalitativně lepších zápasech. Program nesoucí název Výchova talentované mládeže v krajích odstartoval Český svaz ledního hokeje v září 2015 a cíl je jasný. Poskytnout jedenácti až patnáctiletým talentům co nejkvalitnější tréninkovou i zápasovou přípravu.

VTM U13: Vysočina na jihu Moravy stříbrná

V neděli 6. listopadu proběhl na hodonínském zimním stadionu turnaj projektu Výchova talentované mládeže v kategorii U13. Turnaje se vedle domácího výběru Jihomoravského kraje zúčastnily výběry hokejových nadějí Zlínského kraje a Vysočiny. Z vítězství se radoval tým Jihomoravského kraje, který dokázal vyhrát obě svá utkání, Vysočina brala stříbro.

Týdny hokeje přivedou na zimní stadióny děti a jejich rodiče

Český svaz ledního hokeje spouští akci „Týden hokeje“, která pravidelně dvakrát do roka umožní během jednoho kalendářního týdne velkému množství dětí, aby udělaly první krůčky na ledě a pod vedením kvalifikovaných trenérů zažily spoustu zábavy v kolektivu svých vrstevníků. Z každé akce si děti kromě hokejového zážitku odnesou i dárek na památku. V první etapě, od 26. září do 2. října 2016, proběhne akce v rámci Týdne hokeje na 25 zimních stadiónech v Čechách (harmonogram najdete v níže), každý další leden a září pak bude projekt rozšířen po celé České republice.