Články

V novém vydání magazínu Coach si přečtěte rozhovor s Filipem Pešánem

Pokud jste se nedostali k tištěné verzi třetího vydání trenérského magazínu Coach v roce 2017, v tomto článku najdete odkaz na verzi v PDF formátu. Kromě jiného si v něm budete moct přečíst velký rozhovor s trenérem reprezentační dvacítky a Bílých Tygrů Liberec Filipem Pešánem. 

Žákovské soutěže a liga mladšího dorostu byly rozlosovány

V nové sezoně 2017/2018 řídí ČSLH Vysočina znovu Ligu starších žáků B (sk.14), Ligu mladších žáků D (sk. 14), nově Ligu mladších žáků D (sk. 21) a jednu skupinu Ligy mladšího dorostu. Formát nejmladší mládežnické kategorie se mění, nově ji namísto 42 týmů hraje v celém Česku 80 mančaftů, rozdělených územně do 10 skupin. ČSLH Vysočina řídí skupinu G, která má sedm  účastníků. Nově je soutěž nazývána Regionální ligou mladšího dorostu.

Turnaj výběrů VTM ovládli v Jihlavě mladí hokejisté Východu

Stovka talentovaných hokejistů ročníku narození 2002 a 2003 se v neděli 9. dubna představila na Horáckém zimním stadionu na druhém Turnaji výběrů VTM v kategorii U14 a U15. V obou kategoriích se z prvenství radovali reprezentanti Východu, tedy týmy složené z hráčů z Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje.

Turnaj výběrů VTM znovu v Jihlavě

V neděli 9. dubna 2017 proběhne na obou halách Horáckého zimního stadionu v Jihlavě již druhý Turnaj výběrů VTM. Vybraní hráči z celé republiky v kategorii U14 a U15 sehrají poslední turnaj sezony.

Poslední turnaje v rámci projektu VTM v této sezoně

V druhém ročníku projektu VTM (výchova talentované mládeže) v rámci ČSLH bylo odehráno čtvrté kolo turnajů. Tentokráte sehrály turnaj tři věkové kategorie, protože kategorie U15 zakončila sezonu Mládežnickým mistrovstvím ČR krajských výběrů v Ostravě-Porubě, kde obsadila krásné 2.místo.  Závěrečné kolo turnajů kategorií U12, U13 a U14 za účasti týmů Kraje Vysočina bylo odehráno v neděli 12. února 2017 v Jihlavě, Třebíči a v Milevsku.  Kategorie U14 na turnaji obsadila 3. místo, kategorie U13 byla stříbrná a nejmmladší kategorie U12 svůj turnaj vyhrála. V sezoně 2016/2017 to byly poslední turnaje pod hlavičkou VTM.

VTM U12: Vysočina na domácím turnaji zlatá

Další turnaj v rámci projektu VTM v kategorii U12 (ročník 2005) proběhl na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Kromě "domácího" Kraje Vysočina se turnaje zúčastnily výběry krajů Pardubického, Královéhradeckého a Jihočeského. V prvních zápasech se utkaly kraje Jihočeský s Královéhradeckým a Vysočina s Pardubickým, vítězné týmy pak sehrály zápas o zlato, poražení o bronz. Úspěšný byl výběr U12 z Kraje Vysočina. V prvním duelu porazil Pardubický kraj 2:0, v zápase o první místo si pak svěřenci trenérů Martina Pykala (Dukla Jihlava) a Jana Dvořáka (Lední Medvědi Pelhřimov) poradili s Královéhradeckým krajem v divoké přestřelce 7:5.

Výběr Kraje Vysočina je vicemistrem republiky v kategorii U15

Od 20. do 22.ledna 2017 proběhlo v Ostravě-Porubě Mistrovství České republiky krajských výběrů mládeže ročníku 2002 a mladších. Turnaj proběhl za účasti všech krajských výběrů, tzn. 14 týmů, ve kterých se představilo na 300 nejlepších hráčů dané kategorie. "Je to nejprestižnější turnaj této věkové kategorie v rámci České republiky," říká manažer vysočinské výpravy na šampionátu Jiří Jungwirth. Výběr Kraje Vysočina si na MČR vedl skvěle, ze severu Moravy si přivezl stříbro.

Týden hokeje i na Vysočině. Do projektu se zapojí 15 klubů

Je to tu! Již podruhé se uskuteční Týden hokeje. V září minulého roku se do projektu zapojilo 25 vybraných klubů, tentokrát bude mít akce daleko větší rozsah. Týden hokeje se v termínu od 23. do 29. ledna představí rovnou na 136 stadionech! Možnost vyzkoušet si, jaké je to být hokejistou a udělat první krůčky na ledě pod vedením kvalifikovaných trenérů, tak budou mít děti po celé České republice. Kromě zážitků si malí účastníci odnesou domů i dárek na památku. Na Vysočině se do prokjetu zapojí 15 klubů.

První turnaje projektu VTM v novém roce 2017

První lednová neděle patřila na řadě zimních stadionú dalším turnajům v rámci svazového projektu VTM (Výchova talentované mládeže). Své turnaje odehrály všechny čtyři kategorie. U15 se představila v Boskovicích, U14 v Novém Jičíně, U13 v Milevsku (na snímku) a nejmladší vysočinský výběr U12 "doma" na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Jihlava hostila první turnaj výběrů projektu VTM

První Turnaj výběrů projektu VTM (Výchova talentované mládeže) proběhl v předvánočním čase na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Na Vysočinu se sjeli vybraní mladí hokejisté z celé republiky v kategorii U14 a U15, kteří byli územně rozděleni dle klubové přílušnosti do výběrů Západ, Střed a Východ. Vítězem turnaje v kategorii do 14 let se stali hráči výběru Východu, když o svém triumfu rozhodli až v samostatných nájezdech v duelu se Středem, prvenství v o rok starší kategorii brali "domácí" hokejisté z výběru Střed.